Mikor ültessünk: Alapavető, a tavaszi időpont, főként, hogy a télen beálló fényhiányt kibirják. Akár mennyire megfelelő a hőmérsélet és a pára a fényszegény környezet így is rossz. A kérdés más szempontból is érdekes. Sokan hallottak már a holdnaptárról ebben az esetben is érdemes alkalmazni sokat segít. Aki ezt badarságnak tartja, azt nem tudom meggyőzni pár mondatban, sorban, valószínű még élőszóban sem. Lényeg, hogy használom ez is hozzásegít a sikerhez.
Vettni, átültetni nővő holdnál érdemes, míg metszeni, fogyó holdnál érdemes. Úgyanolyan jegyek vannak, mint a horoszkóp esetén a születési jegyeknél. Tűzes jegynél gyümölcs termőkkel foglalkozunk, víz jegyeknél öntözünk, tápoldatozunk( ezt máskor is megtehetjük), levegős napokon a virágosokkal foglakozunk, föld jegyeknél gumos növényekkel pl: gyökér zöldségekkel foglalkozunk, vagy a gyenge gyökerűekkel. Fontos nem szabad elfelejteni a növény az első, ha már nincs idő, kicsúsztunk, vagy sürgős, nem szabad betűről betűre batartani minden szabályt. A neten, könyvekben, nagy mennyiségben fellelhető a témában információ. Más formák és megközelítések is adottak, én csak egy válfaját írtam le, kiat érdekel és el akar mélyülni keressen fel más forrásokat is.
Szárított magok áztatása: Az alább leírt módszer nem a sajátom, de tapasztalatom szerint nagyszerűen alkalmazható, kivi, papaya estén más növények esetében is tesztelem az eljárást. Vegyünk két tálcát, ezeket tegyük egymásra, a felső kisebbet lukasszuk ki az áztatni kívánt magok méretétől függően. A magokat 12 órán át simán vízbe áztatjuk, majd lemossuk, a felső részbe teszzük alulra vízet töltünk. A legjobb ha a kisebb a vízen úszik, néha nyomkodjuk a vízbe. Napi kétszer cseréljük a vízet. Csírázni nem fog, de a mag belsejében elindulnak bizonyos, így lerővidül a várakozási idő. Csak akkor alkalmazzuk, ha biztosan tudjuk, hogy szükséges, egyes esetekben elég a takarás, vagy néha csak annyi se.
Csak a számítógép programozható?: Egy Japán felfedezés értelmében a víz molekuláinak rendezettsége szavak, pontosabban felíratok segítségével megváltoztatható. Jó magam számtalan szóból álló "program sorokat" alakalmazok. Végig gondolom mit szeretnék elérni, aztán egy adott tevékenységhez, pl: csíráztatás; vagy növény csoporthoz, pl:levéldísznövények; fogalmakat szavakat írok le. Becsomagolom egy fóliába, hogy töltés közeben ne ázzon le a papír, majd celluxszal fel erősítem. Általában üveget használók. A program átadásához kb. 12 óra kell. Jó ha több üvegünk van úgyanazzal a programmal, vagy kellően nagy űrtartalmúak. Növények, állatok, vagy emberek esetén is egyaránt hatásos. Csak egyet ne feledjünk, a növényeknek, állatoknak nincsenek előitéleteik, vagy gátjaik(félre értés elkerülése végett nem értelmire gondoltam), ezért hat könnyeben, mint a mi esetünkben. Olyan programot írjanak, amit hosszú távon használni fognak.